CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
Neděle 21.07.2024
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

21 Krkonoše - střed [ Turistická oblast ]

HORNÍ MÍSEČKY HARRACHOVY KAMENY LABSKÝ DŮL ŠPINDLERŮV MLÝN LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÝ PETR PRAMENY LABE HOSTINNÉ VRCHLABÍ MALÝ ŽALÝ - ROZHLEDNA KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK HRAD BŘEČTEJN MALÝ ŽALÝ - ROZHLEDNA HRAD BŘEČTEJN HARRACHOVY KAMENY KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK VRCHLABÍ PRAMENY LABE LABSKÝ DŮL HORNÍ MÍSEČKY LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÝ PETR ŠPINDLERŮV MLÝN HOSTINNÉ TO 21 Krkonoše - střed
Krkonoše - střed
...kouzlo velkých hor...
Právě v této oblasti najdete to nejtypičtější, co dělá Krkonoše Krkonošemi. Okolí Špindlerova Mlýna a Vrchlabí není jen bránou do říše tajemného Krakonoše, ale také rájem pěší turistiky a sportů všeho druhu. Zdejší devizou jsou vyhlášená zimní střediska s kvalitními lyžařskými areály, udržované běžecké tratě a samozřejmě ideální sněhové podmínky, panující zpravidla od konce listopadu až do konce dubna. V létě, kdy se zasněžené horské svahy promění v rozkvetlé louky, tu najdou své eldorádo milovníci vodních sportů, pro něž jsou dravé horské řeky přímo stvořené. Na vyznavače vysokohorské pěší turistiky čekají uprostřed netknuté přírody dlouhé kilometry značených turistických tras a cykolostezek. Vydejte se třeba k pramenům Labe nebo k některému z nádherných krkonošských vodopádů. A nezapomeňte na bohatou nabídku dalších požitků - kryté i otevřené bazény, sauny, masáže, tenis, golf, jízdy na koních či welness, zkrátka vše, co k pěknému pobytu v Krkonoších patří.

- Hostinné - pozoruhodná galerie antického umění v barokním františkánském klášterním kostele Neposkvrněného Početí P. Marie. Sádrové odlitky řeckých a římských plastik, světově unikátní rekonstruované sochy a sousoší ztracených nebo zničených originálů.
- Špindlerův mlýn - nejznámější středisko zimních sportů v České republice, vynikající podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.
- Svatý Petr - lyžařský areál v těsné blízkosti Špindlerova Mlýna. Lanovky, noční lyžování, snowboard park, osvětlená sáňkařská dráha, lyžařské školy, ski servisy, půjčovny vybavení, letní bobová dráha.
- Horní Mísečky - Medvědín - lyžařské středisko v oblasti obce Vítkovice, závodní i standardní běžecké tratě v délce 50 km patří k nejlepším v České republice a jako jediné jsou položené v nadmořské výšce 1 000 m. Lanovka do Špindlerova Mlýna.
- Labský důl - divoká skalnatá rokle ledovcového původu s několika vodopády, jedno z nejnavštěvovanějších míst v Krkonoších. Pančavský vodopád, největší vodopád České republiky (250 m).
- Ze Špindlerova Mlýna k pramenům Labe - jedna z nejkrásnějších krkonošských tras vede od horní stanice lanovky na Medvědíně přes Šmídovu vyhlídku k mohyle Hanče a Vrbaty, kolem Pančavského vodopádu přes Labskou boudu nad horním okrajem Labského dolu až k pramenům Labe.
- Vrchlabí - první a nejseverněji položené město na řece Labi. V budově barokního kláštera Krkonošské muzeum, kolem zámku romantický přírodní park, v okolí řada přírodních památek a vyhlídek do širokého okolí.
- Krkonošský národní park - druhý národní park České republiky (1963), jeden z největších v Evropě, s roční návštěvností až 8 milionů osob. Zahrnuje území Krkonoš od Novosvětského sedla na západě až po Žacléřské sedlo na východě. Na severu na něj navazuje polský Karkonoski park narodowy, se kterým tvoří nedílný přírodní celek.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 29.04.2005 v 09:04 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY