CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
Neděle 21.07.2024
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

20 Krkonoše - západ [ Turistická oblast ]

KRKONOŠSKÉ MUZEUM JILEMNICE JILEMNICE RIEGROVA STEZKA BOZKOVSKÉ DOLOMITOVÉ JESKYNĚ ROKYTNICE NAD JIZEROU ŘEKA MUMLAVA HARRACHOVSKÉ SKOKANSKÉ MŮSTKY HARRACHOV JABLONEC NAD JIZEROU ZŘÍCENINA LEVÍN ROZHLEDNA ŠTĚPÁNKA ZŘÍCENINA LEVÍN RIEGROVA STEZKA KRKONOŠSKÉ MUZEUM JILEMNICE JILEMNICE ŘEKA MUMLAVA ROZHLEDNA ŠTĚPÁNKA JABLONEC NAD JIZEROU ROKYTNICE NAD JIZEROU HARRACHOVSKÉ SKOKANSKÉ MŮSTKY HARRACHOV BOZKOVSKÉ DOLOMITOVÉ JESKYNĚ TO 20 Krkonoše - západ
...od břehů řek na vrcholky hor...
Západní Krkonoše si dodnes uchovaly svůj původní ráz. Oblast začíná od západu zvlněným kopcovitým terénem a pokračuje přes skalnaté koryto divoké řeky Jizery až po horské velikány s nadmořskou výškou vyšší než 1000 metrů na východě. Srdcem západních Krkonoš je Harrachov, vyhlášené lyžařské středisko, ale také oblíbené centrum letní a zimní rodinné rekreace. Svému tělu prokážete dobrou službu nejen pohybem, ale i nádherně čistým horským vzduchem. Výborně se tu bude cítit především ten, kdo má rád přírodní a tradiční styl života, nestrojenou a upřímnou atmosféru. Lanovky vás odtud dopraví až na vrchol Čertovy hory, odkud se otvírá překrásný výhled do širokého okolí. Na severovýchodních svazích Černé hory se nachází lyžařské vleky rozlehlého areálu Rýžoviště, na severních úbočí proslulé harrachovské skokanské můstky. Oblast protíná množství značených turistických tras, v nadmořské výšce 730 m tu objevíte i nejvýše položené golfové hřiště v České republice.

- Bozkovské dolomitové jeskyně - jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech a zároveň jediné tuzemské jeskyně vytvořené ve vápnitých a křemitých dolomitech. Největší podzemní jezero České republiky, krápníky zajímavých tvarů a barev.
- Harrachov - významné rekreační středisko západních Krkonoš, ideální místo pro aktivní dovolenou, turistika, horská kola, golf, bungee jumping. Lanovky a lyžařské vleky, výborné podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.
- Skokanské můstky v Harrachově - areál pěti skokanských můstků, závody světového poháru v letech na lyžích a mistrovství světa (1983 a 1992). Mamutí můstek K - 180 patří mezi šest největších můstků na světě.
- Harrachovská sklárna - druhá nejstarší sklárna v Čechách, založená v roce 1712. Ruční výroba foukaného, broušeného, rytého a malovaného skla, historická brusírna, výroba lustrů. Exkurze do výrobní haly i brusírny, muzeum skla.
- Hornické muzeum Harrachov - muzeum s expozicí harrachovského dobývaní rud a mineralogickou sbírkou. Prohlídka 450 m dlouhé podzemní štoly s kompletním vybavením typického rudného dolu 20. století.
- Bobová dráha Harrachov - 700 m dlouhá dráha pro kolečkové boby z kopce Hřebínek na okraj Anenského údolí. Vynikající zábava pro rodiny s dětmi, seniory i mládež.
- Mumlavský vodopád - výletní místo poblíž Harrachova na řece Mumlavě. Řeka teče přes žulové stupně, u jejich úpatí několik metrů hluboké tůně - obří hrnce, zvané též čertova oka. Turistická značka i cyklostezka, výletní restaurace.
- Jilemnice - historické jádro s typickou atmosférou horského městečka. Kolébka českého lyžování, místní Český krkonošský spolek SKI, nejstarší samostatný lyžařský spolek v českých zemích, organizuje sportovní lyžování od roku 1894.
- Krkonošské muzeum Jilemnice - expozice počátků českého lyžování, sbírka betlémů s mechanickým ozvučeným betlémem z let 1883-1913, kde 142 pohyblivých figurek vytváří 350 různých pohybů. Kolekce pohřebních cechovních štítů, Kavánova galerie.
- Riegrova cesta - turistická stezka ze Semil do Železného Brodu. Cesta na pravém břehu Jizery zčásti vylámaná ve skále, 80 m dlouhá železná visutá galerie ve výšce 6 m nad řekou. Vyhlídková místa.

Z KALENDÁŘE AKCÍ

Akce, jež končí za více než 2 dny:

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 29.04.2005 v 11:31 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY